Seria ‚Surface’ od amerykańskiego giganta zyskała 7 już generację. Wydajny kompromis między tabletem a notebookiem to idealne rozwiązanie biznesowe.

Wygląd i funkcjonalność

Microsoft Surface Pro 7 to tablet oparty o podzespoły godne ultrabooka z górnej półki. Samo urządzenie z wyglądu przypomina tablet, jednak posiada radiator oraz wywietrzniki

Microsoft Surface Pro 7 to tablet oparty o podzespoły godne ultrabooka z górnej półki. Samo urządzenie z wyglądu przypomina tablet, jednak posiada radiator oraz wywietrzniki. Dodatkowo, w połowie korpusu znajduje się zawias, umożliwiający łatwe stawianie tabletu w pozycji horyzontalnej. Aby uczynić z niego pełnoprawnego laptopa, wystarczy podpiąć klawiaturę TypeCover, która mocowana jest przy pomocy magnesu. Surface od razu ją rozpoznaje, i możliwe jest natychmiastowe korzystanie z niej, bez żadnego parowania czy instalowania sterowników. Microsoft Surface Pro 7 nie jest urządzeniem bezramkowym, ale w jego wypadku to zaleta, gdyż możliwe jest pewne i wygodne chwycenie tabletu w jedną rękę.

Parametry

Można śmiało zauważyć, że produkt Microsoftu nie odstaje od konkurencji. W najmocniejszej wersji, sprzęt wyposażony będzie w topowy procesor Intel Core i7 1065G7, który charakteryzuje się dobrą wydajnością i niskim poborem energii. Wspierany będzie przez 16 GB pamięci operacyjnej oraz przez dysk SSD o pojemności 1 TB. Dodatkowo, znajdziemy w nim GPU Intel Iris Plus. Słabsze wersje wyposażone są w procesor z serii i3 oraz 4 GB pamięci RAM. Pozwoli to mimo wszystko na bezproblemową pracę.

Microsoft Surface Pro 7 to urządzenie niezwykle mobilne, umożliwiające komfortową pracę z systemem Windows 10 nawet bez podpinania klawiatury. Urządzenie łatwo przełączyć można w tryb tabletu, przez co operowanie wyłącznie w oparciu o ekran dotykowy, jest komfortowe i intuicyjne. Dobrej jakości matryca IPS zapewnia wyraźny obraz. Mobilność ma niestety swoją cenę. W urządzeniu znajdziemy zaledwie dwa porty USB. Nie jest ono wyposażone jednak w złącze Ethernet czy HDMI. Szereg przemyślanych akcesoriów takich jak inteligentne pióro czy klawiatura będąca jednocześnie etui daje użytkownikowi możliwość posiadania tabletu niezwykle wszechstronnego.

Obraz autorstwa: microsoft.com