Kiedyś widok laptopa w czyichś rękach był czymś luksusowym. Dzisiaj można powiedzieć, że ma się do czynienia z urządzeniami powszechnymi, jakie nawet dzieci dostają na Pierwszą Komunię Świętą. Trzeba przyznać, że obecnie laptop jest czymś jak najbardziej normalnym, dzięki czemu można mieć przy sobie nie tylko mobilne biuro, ale także centrum rozrywki, które przydać się może w wielu sytuacjach.

Metalowa obudowa w laptopie

Trzeba przyznać, że jeszcze kilka lat temu metalowa obudowa w laptopie była jakimś fenomenem. Maksymalnie z metalu wykonywana była tylna część obudowy, a reszta to tworzywo sztuczne, które jednak nie wykazywało się tak dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Efekt? Większa ilość laptopów z usterkami. Teraz jednak jest to całkiem naturalna rzecz – obudowa wykonana z metalu, która jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dowodem na to jest Dell XPS 15 9530, który posiada aluminiową obudowę (https://www.kuzniewski.pl/k767,laptopy-dell-xps-xps-15-xps-15-9530.html). Dzięki temu podczas jego wielokrotnego przenoszenia z miejsca na miejsce nie trzeba obawiać się tego, że coś się z nim stanie.

Kiedyś widok laptopa w czyichś rękach był czymś luksusowym

Solidna i trwała obudowa

To, że metalowa obudowa w laptopie jest trwalsza, chyba nie podlega dyskusji. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, że wymagania ich klientów rosną, dlatego też nigdy nie zaoferowaliby im rozwiązania, które w ogóle nie będzie się sprawdzać. Można być pewnym, że pod wpływem uderzenia metalowa obudowa w urządzenie nie ulegnie zniszczeniu. Ewentualnie może dojść do odkształcenia. Jednak najważniejsze zespoły, które wpływają na działanie, na pewno nie zostaną uszkodzone, dzięki czemu nadal z urządzenia będzie można sprawnie korzystać. W przypadku plastikowej obudowy, pod wpływem uderzenia, doszłoby z dużą pewnością do uszkodzenia całego urządzenia. W konsekwencji nie można by w ogóle z niego korzystać.

Czy aluminiowa obudowa jest droższa?

Tak. Trzeba się z tym pogodzić, że cena takich urządzeń jest większa. Nie oznacza to jednak faktu, że nie są to urządzenia warte swojej ceny. Oprócz tego, że można liczyć na lepszą ochronę, to nie można zapomnieć także o tym, że metal ma tą właściwość, że jest w stanie zapewnić lepsze chłodzenie. Oto materiał, który jest w stanie zapewnić lepsze przenoszenie ciepła na zewnątrz. Dzięki temu nie trzeba obawiać się tego, że laptop będzie się przegrzewał. Aczkolwiek, warto wiedzieć, że są takie wydajne i funkcjonalne laptopy, które nie są wcale droższe. Wystarczy dobrze poszukać dla siebie odpowiedniej propozycji, aby stać się posiadaczem solidnego laptopa.