Rynek laptopów 2 w 1 rośnie z roku na rok. Kolejni producencie przystępują do walki, chcąc przekonać do siebie klientów na różne sposoby. Swoje urządzenie tego typu zaprezentowało niedawno HP i trzeba przyznać, że laptop od amerykańskiej firmy zrobił niemałą furorę. 

Długa praca na baterii

Możliwość nieprzerwanej pracy z komputer, bez ładowania, przez ponad 24 godziny jeszcze kilka lat temu wydawała się niemożliwaMożliwość nieprzerwanej pracy z komputer, bez ładowania, przez ponad 24 godziny jeszcze kilka lat temu wydawała się niemożliwa. Jednak bardzo efektywne ograniczenie poboru mocy podzespołów, bez uszczerbku dla ich potencjału otworzyło przed producentami nowe możliwości. Dlatego też HP Elite Dragonfly oferuje taką możliwość (www.kuzniewski.pl) Trzeba jednak pamiętać, że mowa tutaj o wersji wyposażonej w 4-komorową baterię o pojemności 56 Wh. Jest ona cięższa od standardowego rozwiązania, ale wciąż nie jest to komputer ciężki. Wersja z podstawową baterią, ważyć będzie mniej niż 1 kg.

Design

Ciężko wygląd HP Elite Dragonfly nazwać unikatowym, ale jest to laptop o przyjemnym wyglądzie. Pokrywa z dużym, błyszczącym logo HP, skrywa w sobie klawiaturę o uproszczonej konstrukcji oraz dużym touchpadzie, mocno przypominającą tę dostępną w laptopach z serii Surface. Główna różnica to rozmiar przycisków enter oraz shift, a także umieszczenie klawisza funkcyjnego. Po rozłożeniu laptopa w tryb tabletu, ujrzymy solidne zawiasy oraz bardzo wąskie ramki boczne. Dolna i górna belka, są standardowe.

Parametry

Laptop HP Elite Dragonfly dostępny jest w kilku konfiguracjach. Najmocniejsza wersja, wyposażona będzie w procesor i7 z serii Intel Whiskey Lake. Dodatkowo, wspierany będzie przez 16 GB pamięci RAM, a szybka pamięć masowa będzie mieć aż 2 TB pojemności. Świetny wynik, jak na urządzenie z matrycą 13,3”. Niestety urządzenie nie będzie posiadać dedykowanej karty graficznej, dlatego trzeba będzie zadowolić się zintegrowanym GPU od Intela.

Przed użytkownikiem, stoi również wybór matrycy. Dostępna jest jedna, o rozdzielczości 4k (550 nitów) oraz dwie o rozdzielczości Full HD (400 lub 1000 nitów). Dlatego też, osoby potrzebujące do pracy bardzo jasnego ekranu, wyposażą się raczej w wersję FHD 1000 nitów.

Obraz autorstwa press.ext.hp.com